بررسی تاثیر عدالت و اعتماد بر تعهد سازمانی در بین کارکنان شرکت های بزرگ و متوسط

پروپوزال، گرایش مدیریت بازاریابی

توانمند سازی روانشناختی
اطلاعات پروپوزال
عنوان بررسی تاثیر عدالت و اعتماد بر تعهد سازمانی در بین کارکنان شرکت های بزرگ و متوسط
رشته و گرایشمدیریت بازرگانی
کلمات کلیدیتوانمند سازی,اعتماد سازمانی, عدالت سازمانی, تعهد سازمانی
روش تحقیقمعادلات ساختاری
نوع فایلword، تایپ شده و آماده
۶۰۰۰ تومان – پرداخت

عدالت سازمانی

ادراک افراد را در خصوص منصفانه بودن برخورد سازمان با کارمندان و واکنش های رفتاری آنها در مقابل چنین ادراکی توصیف می کند. عددالت سازمانی دارای سه بعد عدالت توزیعی(رعایت انصاف به هنگام توزیع منابع در میان کارمندان سازمان)، عدالت رویه ای(شامل فرایندها و رویه هایی که از طریق آن در خصوص تخصیص منابع تصمیم گیری می شود) و عدالت تعاملی(میزان توجه و احترامی که در هنگام تعامل از سوی مدیر به کارمندان ابراز می شود)است.

توانمند سازی

در سال های اخیر واژه توانمند سازی به بخشی از زبان روزمره مدیریت تبدیل شده است و می توان ان را با بخش هایی نظیر مدیریت منابع انسانی و مدیریت کیفیت جامع مرتبط دانست. برخی آن را مترادف با قدرت غنی سازی شغل و برخی آن را متمایز زا آن می دانند. توانمند سازی واژه ای است که در علوم سازمانی بسیار مورد استفاده قرار گرفته ولی تعاریف آن توافقی حاصل نشده است. به بیان لاور  در سال ۱۹۹۴، توانمند سازی به معنای طراحی ساختار سازمان است، به نحوی که در آن افراد ضمن کنترل خود،آمادگی پذیرش مسئولیت های بیشتری را نیز داشته باشند. توانمند سازی در کارکنان شرایطی را ایجاد می کند که آنان زندگی کاری خود را در پرتو آن کنترل می کنند و به رشد کافی برای پذیرش مسئولیت های بیشتر در اینده دست می یابند.

تعهد سازمانی

طبق نظر الن و مایر ) ١٩٩٧ ( تعهد سازمانی یک نگرش است، حالتی روانی که نوعی تمایل، نیاز و الزام را جهت ادامه فعالیت در سازمان نشان می دهد. تمایل یعنی علاقه و خواست قلبی برای ادامه فعالیت در سازمان؛ نیاز یعنی فرد به دلیل سرمایه گذاری هایی که در سازمان کرده است، ناچار به ادامه خدمت در آن است؛ الزام عبارت از دین، مسئولیت و تکلیفی است که فرد دربرابر سازمان دارد و خود را ملزم به ماندن در آن می بیند

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *