پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا

ابعاد رضایت شغلی در ۶ بعد نظام پرداخت، نوع شغل، فرصت­های پیشرفت ، جوّ سازمانی ، سبک رهبری ، شرایط فیزیکی

دانلود پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا
اطلاعات پرسشنامه
نام پرسشنامهرضایت شغلی
ابعاد پرسشنامه نظام پرداخت، نوع شغل، فرصت­های پیشرفت ، جوّ سازمانی ، سبک رهبری ، شرایط فیزیکی
تعداد سوال۲۰
نوع فایلورد (Word)

معرفی پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ)

رضایت شغلی یکی از مباحث اصلی در حیطه روانشناسی و مشاوره شغلی و رشته‌های مختلف دیگر است. دلیل اهمیت رضایت شغلی این است که این متغیر می‌تواند بر کارایی و افزایش بهره‌وری کارکنان کمک بسیاری نماید. رضایت شغلی از نظر پژوهشگران به معنی توانایی محیط کاری در برآورده کردن نیازهای کارکنان است. از این رو رضایت شغلی را می‌توان به بهترین وجه یک فرایند ارزشیابی دانست. بنابراین آنچه را که یک فرد در محیط شغلی دارد در برابر آنچه خواستار آن است نشانگر رضایت شغلی است.

اگرچه پرسشنامه‌های مطرحی همچون شاخص توصیفی شغل (JDI) برای ارزشیابی رضایت شغلی وجود دارد اما مطرح‌ترین ابزار در این زمینه پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ) است.  پرسشنامه رضایت شغلی مینه سوتا  (MSQ) اولین بار توسط برافیلد و روث در دانشگاه مینه سوتا و با ۱۰۰ سوال طراحی و ساخته شد. بعدها وایس، داویس و انگلند لافکویست در سال ۱۹۶۷ آن را بررسی و اصلاح نمودند و سوالات آن را به ۲۰ سوال کاهش دادند. این پرسشنامه دارای ۲۰ ماده است که در یک مقیاس ۵ درجه ای به صورت خیلی ناراضیم، ناراضیم، تاحدودی راضیم، راضیم و خیلی راضیم نمره گذاری می شود و کسب نمره بالاتر به معنی داشتن رضایت شغلی بیشتر است. بر طبق بسیاری از مطالعات دو زیرمقیاس برای این پرسشنامه وجود دارد که عبارتند از: رضایت شغلی درونی  و رضایت شغلی بیرونی.

این پرسشنامه دارای ۲۰ سوال بوده و هدف آن بررسی ابعاد رضایت شغلی در ۶ بعد نظام پرداخت (سوالات ۱،۲،۳)، نوع شغل (سوالات۴،۵،۶،۷)، فرصت­های پیشرفت (سوالات۸،۹،۱۰)، جوّ سازمانی (سوالات۱۱،۱۲)، سبک رهبری (سوالات۱۳،۱۴،۱۵،۱۶)، شرایط فیزیکی (سوالاتوو۱۷،۱۸،۱۹)  می باشد. رود.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *